МАН

Всеукраїнська фізична наукова школа МАН

Із 3 по 7 лютого в м. Києві (Пуща-Водиця) працювала Всеукраїнська фізична наукова школа Малої академії наук. Тут зібралися учні Київської, Івано-Франківської, Хмельницької областей, м. Львів та м. Дніпро. Делегація Київської області складалася з двох учнів Жуківського НВК Хорошка Ігора (10 клас) та Ващенка Валентина (9 клас) та учениці Лизогубовослобідського НВК Довгальової Каріни (11 клас). Змістовні та цікаві лекції проводили науковці Фізичного факультету Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка професори Каденко І.М., та Вільчинський С.Й., доценти Єрмоленко Р.В. та Горкавенко В.М., асистенти та аспіранти кафедри ядерної фізики. Тематика лекцій "Ядерна фізика". Юні манівці отримали багато цінної інформації про будову речовини від елементарних частинок до світу галактик та чорних дирок, від кварків до темної речовини. Вони зрозуміли, що чим далі просувається фізична наука в питанні сутності природи, тим більше появляється нових проблем, розв'язання яких ляже у майбутньому на їх плечі.
Особлива увага під час роботи фізичної школи приділялася приктичному застосуванні досягнень ядерної фізики. А тому програма навчання включала практичні заняття. У неділю 4 лютого манівці відвідали наукову лабораторію кафедри ядерної фізики КНУ ім. Шевченка, де ознайомилися із пристроями контролю за обладнанням ядерного реактора атомної станції. У понеділок 5 лютого відвідали Всеукраїнський Центр радіохірургії Клінічної лікарні "Феофанія", де своїми очами побачили циклічний прискорювач елементарних частинок, за допомогою якого отримують радіоактивні ізотопи, магніто-резонансний томограф (МРТ) та протонно-емісійний томограф (ПЕТ), за допомогою яких проводять діагностику та лікування ракових пухлин. У вівторок 6 лютого здійснили поїздку до Центру радіохірургії клініки Спіженка, де побачили у дії єдиний на Україні кіберніж, яким видаляють ракові пухлини.
Отже робота фізичної школи була насиченою та пізнавальною і стане поштовхом до грунтовного вивчення фізики.

Повний фотозвіт про роботу школи можна переглянути за посиланням: https://drive.google.com/open?id=1GjKqYB_RTFm9Macu1A47eXasMZ8ItzPC

Отображается файл "Учасники Всеукраїнської школи з фізики МАН.jpg"