с. Жуківка. Жуківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - дитячий садок»

 





Історія розвитку та діяльності ДЮО «СІЧ»

Історія

розвитку та діяльності ДЮО «СІЧ»

Жуківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок»,

Згурівського району, Київської області

Кожен, хто знає історію України погодиться з тим, що однією з найяскравіших її сторінок стала козаччина. Сторінка ця писана не лише списами та шаблями, а й найблагороднішими та найсвятішими пориваннями.

Вона переконливо засвідчує високу духовність, культурні традиції нашого народу, його шляхетну вдачу та лицарські звичаї. Підтвердженням цього є історична пам'ять поколінь, яка живе в серці кожного із нас.

Саме тому в Жуківській школі восени 1993 року на загальних учнівських зборах було  – зацікавити дітей, заповнити життєву діяльність учнівського колективу.

Керівними органами «СІЧі» являється:

•Козацька рада школи на чолі з Кошовим отаманом;

•Старшинська рада;

•Козацька сходка (загальні збори);

(Структура)

 

Вищим законодавчим органом є Козацька рада.

Головним виборчим органом є козацька сходка (загальні збори). Вона збирається 1-2 рази на рік. (Посвята в козачата, вибори кошового отамана.)

Вищим виконавчим органом є Старшинська рада, до складу якої входять голови штабів та кошовий отаман.

Старшинська рада школи збирається на свої засідання один раз у місяць.

Клейноди та атрибути

Організація має хоругву – застаріла назва бойового прапора

Малинове полотнище  - це ознака історичної приналежності до козацького роду. Перший відомий нам з історичних джерел козацький прапор – червоно-малинове полотнище, на якому білий хрест. З плином часу види прапорів змінювалися, але залишалося незмінним об’єднання саме цих барв. За звичаями нашого народу малиновий колір символізує щирість жителів . А ще за народним тлумаченням червоно-малиновий колір оберігає рослини від шкідників.

Також до козацьких клейнод відноситься бунчук, булава.

Важливим атрибутом є шапка кошового отамана.

Ці клейноди та атрибути попередній отаман передає новообраному отаману з рук в руки. Вони є символом влади в організації та обов’язково повинні бути присутні на загальних козацьких сходках .

ДЮО « Січ» має  свою емблему, пісню, девіз. Братства також обирають собі   пісню та девіз. Кожне братство носить ім:

«Козацькому роду – нема переводу»

Назва організації «СІЧ» має тлумачення :

«С» - сміливість;

«І» - істина;

«Ч» - честь.

Сходка «Посвята в козачата» проводиться щороку в жовтні на День Українського козацтва (14 жовтня – Свято Покрови). На цій сходці традиційно до коша вступають першокласники та учні, які прийшли до школи нещодавно.  Після здачі рапортів курінних кошовому отаману, кошовий отаман пропонує перевірити готовність першокласників поповнити лави козачат. Вони  показують, як знають кодекс честі козаків, виконують пісню і танець та проходять випробування на спритність і кмітливість.  Якщо ж козацька старшина приймає рішення про прийняття їх в козачата, писар зачитує рішення. Першокласники проголошують клятву,  кошовий  вручає братчику шапку та папку з  інформацією про козака, чиє ім’я носитиме новостворене братство. Також кожен малюк отримує грамоту, яка свідчить про те, що він став членом ДЮО «СІЧ» . Потім відбуваються козацькі забави, свято закінчується смакуванням козацької каші та піснями біля вогнища.

Практична значимість виховного проекту «СІЧ. Історія. Імена.» полягає в тому, що робота в рамках проекту дає змогу активізувати раніше схований потенціал учнів, виявити задатки лідерства, завдяки чому діти досягли певних успіхів, а саме:

  • відбувається втілення типових (національних) якостей рідного народу, його духовного, культурного, морального багатства;
  • Вже третій рік поспіль наш рій «Характерники» займає призові місця у загальних підсумках