с. Жуківка. Жуківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - дитячий садок»

 





Річний звіт про діяльність закладу

У 2017 – 2018 навчальному році педагогічний колектив у своїй діяльності керувався Законом України “Про освіту”, Законом України “Про загальну середню освіту”, Статутом Жуківського НВК, Правилами внутрішнього розпорядку, наказами та розпорядженнями вищестоящих органів управління освітою, річним планом роботи школи. Протягом першої половини вересня вчителями було сплановано навчальну і виховну роботу, складено загально - шкільний графік виховних заходів, роботу  гуртків, факультативів, ГПД, роботу  бібліотеки.

В  кінці  навчального  року  в  школі  налічувалося  88 учнів. Всі  були  атестовані.

Навчальний  рік  закінчили  з  такими  результатами:  

                     Високий  рівень – 7 учнів

                    Достатній рівень –    29 учнів 

                    Середній  рівень –     42 учнів 

                    Початковий  рівень –  10 учнів

Якісний показник  навчання  по  школі  становить 36 %, успішність – 78 %.

У минулому навчальному році участь у ІІ (районному)  етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін взяли 17 учнів, зайнявши 18 призових місць (4 перших,7 других та 7 третіх), а саме:

  • Ващенко Валентин, 9 клас – 1 місце з фізики (учитель Рокочий М. В.), 2 місце з математики (учитель Гришко С.В.); 2 місце з біології (учитель Лук’яненко Т.М.);
  • Вахненко Андрій, 9 клас – 1 місце з фізики (учитель Рокочий М. В.);
  • Хорошко Ігор, 10 клас  - 1 місце із зарубіжної літератури (учитель Краснощок О.В.), 2 місце з історії (учитель Форостова І.В.), 2 місце з географії (учитель Володько Л.М.), 2 місце з образотворчого мистецтва (учитель Коцюба Л.М.), 3 місце  з хімії (учитель Рокочий М.В.), 3 місце з фізики (учитель Рекеда Н.В.), 3 місце з німецької мови (учитель Щегляк К.В.);
  • Лозко Анастасія, 11 клас - 1 місце із зарубіжної літератури (учитель Краснощок О.В.);
  • Крепець Анастасія, 8 клас –  2 місце з біології (учитель Лук’яненко Т.М.), 2 місце із зарубіжної літератури (учитель Краснощок О.В.), 3 місце з фізики (учитель Рекеда Н.В.), 3 місце з української мови та літератури (учитель Багата Л.М.);
  • Ващенко Олександра, 6 клас – 3 місце з математики (учитель Рокоча В.В.);
  • Мельник Євгенія, 11 клас - 3 місце з німецької мови (учитель Щегляк К.В.).

Кількість переможців ІІ (районного) етапу предметних учнівських олімпіад за останні 5 років подано у таблиці:

Навчальний

рік

2013-2014

2014-2015

2015-2016

2016-2017

2017-2018

Всього

Кількість переможців

2

2

10

13

4

 

31

 

У ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь чотири наших учнів.

  У ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2017-2018 навчальному році взяли участь 7 учнів школи. Найкращі результати показали:  Лозко Анастасія (11 клас) – 1 місце, Ващенко Валентин (9 клас) - 4 місце. Лозко Анастасія взяла участь у ІІІ етапі цього конкурсу.

У ІІ етапі ХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2017/2018 навчальному році взяли участь 6 учнів школи. Найкращі результати показали учень Хорошко Ігор (10 клас)– 3 місце та Ващенко Олександра (6 клас) - 3 місце.

   У конкурсі захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук у 2017-2018 н.р. взяли участь: Хорошко Ігор (10 клас), виборов 1 місце на районному етапі та 3 місце на обласному етапі; Ващенко Валентин (9 клас) - 1 місце на районному етапі, 2 місце на обласному етапі та взяв участь у Всеукраїнському етапі; Рекеда Дарина (9 клас) – 2 місце в районному етапію

З метою розвитку інтересу  школярів до вивчення навчальних дисциплін, підтримки обдарованих дітей щороку учні Жуківського НВК залучаються до участі в Всеукраїнських та Міжнародних  конкурсах: математичному конкурсі «Кенгуру», природничому конкурсі «Колосок», Всеукраїнській грі з української мови, літератури, українознавства «Соняшник», фізичному конкурсі «Левеня». Великий інтерес в учнів викликали конкурси «Об’єднаймося ж, брати мої!», «Охорона праці очима дітей», «Скарби рідного краю», « Київщина без корупції», «Український сувенір», Новорічно-різдвяна виставка «Новорічна композиція», «Я – Київщини гордість і надія», «Не жартуй з вогнем», «Війна очима дітей», «Тобі, матусю, моя рідна»

Виховна робота в школі проводиться за всіма напрямками згідно затвердженого плану. Особлива увага приділяється таким напрямкам:

  • Патріотичне виховання;
  • Правове виховання серед школярів;
  • Пропаганда здорового способу життя;
  • Духовно-моральне виховання, головною особливістю якого є орієнтація на загальнолюдські цінності;
  • Організація роботи з батьками;
  • Природоохоронна та екологічна робота.

Уся виховна робота напрямлена на виконання наступних завдань:

  • становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано будувати її як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку;
  • формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції України, державних символів, правової свідомості;
  • створення умов для розвитку інноваційної особистості та творчої самореалізації кожного учня;
  • формування позитивних загальнолюдських цінностей.

      Зазначені завдання були спрямовані на виконання основної мети виховної роботи у школі, а саме – виховувати учня активним, свідомим громадянином незалежної держави, формувати здатність до адаптації у суспільному житті.

      Для реалізації цих завдань у школі був розроблений план виховної роботи навчального закладу на рік, а також розроблено заходи і програми, які охоплюють орієнтири національного виховання.  На початку навчального року було вивчено стан охоплення учнів у гуртках, секціях у позаурочний час, проведено роботу по залученню учнів до них.

       Протягом навчального року учні школи приймали  активну участь    у  загальношкільних,  районних та обласних заходах. Особлива увага приділялася військово-патріотичному вихованню, яке було основною метою таких загальношкільних заходів: перший урок «Україна – європейська держава», Святкова хода до братської могили з нагоди  Дня визволення сіл Жуківка, Мала Супоївка, Мала Березанка від іноземних загарбників та Дня партизанської слави, патріотичний флешмоб до Міжнародного Дня Миру , всеукраїнський конкурс малюнка «Твоє майбутнє у твоїх руках», благодійні ярмарки «Діти Жуківського НВК – землякам,  воїнам АТО», козацька сходка до Дня українського козацтва та Дня Захисника Вітчизни, Ігри патріотів до Дня Збройних сил України, посвята першокласників у козачата, екскурсія  «Містами бойової слави» до Дня визволення України від іноземних інтервентів,  тематична виставка літератури, фотоматеріалів до річниці голодомору «Незагоєна рана українського народу», урок-реквієм «Україна пам’ятає, світ визнає», акція «Свіча пам’яті не згасне», усний журнал до Дня революції Гідності , вечір-зустріч «Батько солдата ХХІ століття» фестиваль патріотичної пісні «Плаче душа», зустріч із воїнами-земляками АТО, патріотичний флешмоб «День злуки - всі беремося за руки»   до Дня соборності України, Урок - реквієм приурочений 4-річниці розстрілу учасників Майдану «Героям Небесної Сотні», презентація збірки поезії А.А. Ващенка «Лірика моєї душі», ,  Урочисті заходи до Дня Пам’яті та примирення.

Відповідно до плану виховної роботи НВК налагоджена гурткова робота основним завданням якої є залучення дітей до творчої діяльності, відповідно їх нахилам, здібностям та уподобанням. Протягом року учні були активними учасниками гуртків, а саме:  «Бібліотечний», «Патріот», «Перлини духовності», «Художнє читання», «Футбольний», «Очумілі ручки», „Джерельце”, „Юний математик”, „Стрілецький”, «Джура», «Краєзнавчий», «Математичний »

Виховна цінність участі учнів у роботі гуртків полягає в тому, що творча праця пробуджує у дітей почуття відповідальності. Діти мають можливість виявити свої творчі здібності, змістовно провести вільний час, застосувати на  практиці знання, отримані під час уроків. Досвід роботи предметних гуртків показує, що учні стали краще усвідомлювати  потребу міцних знань,  розвивати свої творчі здібності. Учні початкової ланки відвідували  гуртки «Джерельце», «Очумілі ручки», де проявили свої здібності при виготовленні сувенірів з підручних матеріалів, озелененні класних кімнат, та декоративного квітникарства.

Учні 5-11 класів були учасниками гуртків військово-патріотичного виховання та гуртків фізкультурно - спортивної діяльності. Одним із найвагоміших результатів їх роботи є підготовка та виступ шкільної команди на районному етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл (Джура)».  Команда  виборола п’яте місце серед команд Згурівського району.

У минулому навчальному році реалізовувалася Програма правової освіти учнівської молоді Жуківського НВК „ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок” на 2015-2018 роки.  Виявлено і проведено ряд заходів з учнями, схильними до правопорушень,  які мають девіантну  поведінку, а також з учнями соціально-незахищених категорій. З дітьми  проводилась відповідна робота, ефективність якої підтверджує той факт, що діти не перебували на обліку у кримінальній міліції, а саме: тематичні виховні години, індивідуальні бесіди, робота з батьками, діяльність штабу «Дисципліни і порядку», засідання гуртка «Правовий лекторій», охоплення  учнів гуртковою роботою.

В  школі  функціонує  учнівське  самоврядування у формі шкільної дитячої громадської організації “Січ”. У 2017-2018 н.р. робота учнівського самоврядування була досить ефективною. Штаби  працювали на належному рівні та допомагали в організації виховної роботи в щколі.

У Жуківському НВК систематично працює батьківський комітет, який  приймає активну участь у вирішенні важливих проблем  шкільного життя.

Згідно плану роботи школи проведені загально-шкільні та класні батьківські збори, організовано батьківський всеобуч, але відвідування його батьками є недостатнім. Батьківський комітет школи  бере активну участь у вирішенні таких питань навчально – виховного процесу, як допомога у забезпеченні учнів гарячим харчуванням та благодійна допомога  в організації поточного ремонту школи. Розуміння батьками, що тільки тісна співпраця родини і школи забезпечить повноцінний розвиток особистості учня, є умовою успішної реалізації мети і завдань виховної роботи школи.

 Одним із напрямків виховної роботи є оздоровлення дітей влітку, організація їх дозвілля та відпочинку. У червні працював дитячий табір «Берізка». Задля цього було проведено роз’яснювальну роботу серед батьків та опікунів учнів, які залучили своїх дітей до активного оздоровчого відпочинку.

Велике значення для вирішення проблеми школи мала вся методична робота. Представники адміністрації школи брали участь в роботі постійно діючих районних семінарів:

  • директорів шкіл –Рокочий М.В.;
  • заступників директорів по навчально-виховній роботі –Гришко С.В.;
  • заступників директорів по виховній роботі –Краснощок О.В.;
  • педагогів-організаторів – Рекеда Н.В.;

 

З метою підвищення свого фахового рівня,  ознайомлення з новинками педагогічного досвіду вчителі школи брали активну участь в роботі районних предметних методоб’єднань.

На  засіданнях педагогічної ради школи були розглянуті такі питання:

  • Інноваційна діяльність школи в системі формування компетентної особистості;
  • Про можливості навчальних предметів щодо формування основних груп компетентностей школярів
  • Національно-патріотичне виховання учнівської молоді як фактор розвитку національної свідомості, громадянської активності, правових цінностей зростаючого покоління;
  • Мої творчі задуми (творчі звіти учителів, що атестуються);

В школі організовано роботу шкільних методичних об’єднань вчителів:

  • початкових класів – керівник Коцюба Л.М.
  • предметів гуманітарного профілю – керівник Краснощок О.В.
  • предметів природничого циклу  -керівник Рокоча В.В.
  • класних керівників – керівник Багата Л.М.

Ними було проведено по шість засідань, на яких розглядались актуальні питання методики викладання навчальних предметів та виховної роботи з учнями, новинки методичної літератури, інструктивні листи та інші документи органів освіти. Традиційним ста­ло проведення тижня педагогічної майстерності учителів початкових класів та місячника педагогічної майстерності учителів школи.

У процесі роботи над проблемною темою працювали  динамічна група вчителів над питанням «Використання освітніх інноваційних технологій для реалізації особистісно зорієнтованого навчання та виховання» (керівник Рекеда Н.В.- старший учитель) та творча група „ Проблеми наступності між початковою та середньою ланками освіти” (керівник Рокоча В.В. – вчитель-методист).

Учителі закладу мають великий педагогічний до­свід, на сайті школи та обласного інституту викладають питання обміну досвідом роботи та власні розробки уроків.

Значна увага відводиться організації та проведен­ню районних та участі в обласних представницьких пе­дагогічних заходах і виставках, звітах,  читаннях, конкурсах.

Традиційною стала участь учителів школи у ви­ставці перспективного педагогічного досвіду.  Кра­щі інноваційні технології представляли школу на рів­ні району.

Врахувавши результати діагностування адміністрація школи активізувала роботу по самоосвіті педагогічних працівників. Було оновлено зміст і форму планів самоосвіти. Періодично, згідно графіку, проводились співбесіди директора та його заступників по навчальній та виховній роботі з учителями по питаннях самоосвіти. У минулому навчальному році пройшли курси підвищення кваліфікації та атестацію такі вчителі:

-Д’яченко Агнеса Василівна, вихователь дитячого садка,підтверджено 11 тарифний розряд;

-Сорока Валерій Миколайович , учитель фізичного виховання, підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання «Старший учитель»;

- Сватківська О.М., учитель англійської мови, присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст другої  категорії»;

- Дуць Наталія Віталіївна, учитель початкових класів, присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст другої категорії»   

 

Продовжувалося стажування молодих вчителів. Протягом року працювали пари:  досвідчений учитель (наставник) – молодий учитель.

Наставник

Молодий учитель

Сорока В.М.

Білоус В.С.

Краснощок О.В.

Форостова І.В.

 

Робота велась за індивідуальними планами, складеними молодими вчителями спільно з їх наставниками.

Протягом навчального року адміністрацією школи було вивчено і видано накази по школі про стан викладання ,  рівень знань, умінь і навичок учнів з хімії, фізкультури, української мови та літератури.